Олеїнова кислота належить до категорії непередбачувальних кислот і є (з усіх непередбачувальних кислот) найпоширенішою в природі, особливо в рослинних оліях (оливковому, пальмовому, соняшниковому) і жирах тваринного походження. Зовні являє собою олійну рідину без кольору та запаху, хоча кислота, яка використовується в промислових цілях (виробництво гуми, металообробці), може мати жовтуватий відтінок. Свою назву «олеїнова» цей тип кислот отримав завдяки оливковій олії, де його міститься понад 80%. Проте вона міститься й у багатьох інших продуктах, зокрема в арахісовій олії — приблизно 65%, у соняшниковому та яловичому жирі — приблизно 40
Цей тип кислот нешкідливий у разі потрапляння на шкіру людини, не розчиняється у воді. Для видалення можна використовувати спирт, ацетон, хлороформ, ефір. Під час експлуатації необхідно врахувати, що під час взаємодії з киснем і ультрафіолетом речовина окиснюється й темніє. Тому олеїнову кислоту треба зберігати в непрозорій, щільно закритій тарі.
Сфера застосування олеїнової кислоти широка й охоплює багато напрямів людської діяльності — від медицини та косметології до металообробки та виробництва гумотехнічної продукції. Зокрема, олеїнова кислота застосовується в харчовій промисловості під час виробництва ароматизаторів, у целюлозно-паперовій — як пластифікатор целюлози. Використовується вона і під час виробництва лак, оліф, емульгаторів. Широке застосування цього типу непередбачувальних кислот отримав у металообробці, особливо як мастильно-охолоджувальну рідину під час металорізальних операцій.
Широке застосування олеїнова кислота отримала під час оброблення твердих високолегованих сплавів, зокрема й неіржавких сталей. Змащувальні властивості матеріалу неабияк спрощують процес свердління біметалевими та ін. типами коронок неіржавких сталей. Олеїнова кислота практично незамінна під час токарних операцій із твердими сплавами, під час свердління та нарізування різі.
У складі спеціальних сумішей олеїнова кислота використовується й для доведення поверхонь деталей зі знімом шару металу завтовшки до 22 мікронів. Використовується вона і для доведення інструменту та його робочих частин, а також формування точних ущільнювальних поверхонь.
Попри широке впровадження синтетичних матеріалів, олеїнова кислота надалі залишається оптимальним видом СОЖ для оброблення металевих виробів із твердих сплавів, широко застосовується в сучасній металообробці.
Основні | |
---|---|
Виробник | ZXC |
Країна виробник | Малайзія |
- Ціна: від 57 ₴/л